برگزاری مسابقات برنامه نویسیICPC دانشگاه کاتب

دانشگاه کاتب با برگزاری عادلانه و موفقیت­آمیز مسابقات برنامه­نویسی ICPC گام محکم دیگری در راستای اجرای تعهدات خود نسبت به رشد و شکوفایی جامعه افغانستان برداشت.

امسال این مسابقات برای سومین سال پیاپی و پرشکوه‌تر و غنی­تر از گذشته با مدیریت و اجرای استندرد و همه­گیر دانشکده کمپیوترساینس و انجینری دانشگاه کاتب برگزار گردید. در این راستا، دانشکده کمپیوتر ساینس و انجینری فعالیت­های خود را شش ماه قبل از مسابقات منطقه­ای و با برگزاری جلسات هماهنگی بین دانشکده­های کمپیوتر ساینس سطح ولسوالی کابل به منظور برنامه­ریزی سلسله جلسات آموزشی، مسابقات ملی برنامه­نویسی و مسابقات منطقه­ای ICPC آغاز نمود.

در نتیجه فعالیت­های دانشکده کمپیوترساینس کاتب و محصلین و اساتید داوطلب از سایر دانشگاهها و البته حمایت همه جانبه­ی مادی و معنوی دانشگاه کاتب و با هدف رشد استعدادهای کشور، 20 جلسه بوتکمپ آموزشی در دنشگاه کاتب برگزار گردید که خوشبختانه شاهد هستیم که اشتراک کنندگان در همین بوتکمپ­های آموزشی، حائز رتبه­های برتر این مسابقات نیز هستند. برای دانشگاه کاتب جای افتخار است که به عنوان یک نهاد معتبر علمی، تسهیلات و امکاناتی برای پر نمودن ضعف­های سیستم آموزشی و اداری سایر نهادها تامین می­نماید.

علاوه بر برگزاری سلسه جلسات بوتکمپ­های آموزشی، دانشگاه کاتب با همکاری دانشگاه پلی­تخنیک کابل، به منظور تزریق روحیه نشاط و رقابت بین محصلین دانشگاههای مختلف، یک مرحله مسابقات ملی ICPC را نیز با حضور بیش از 30 تیم حدود دو ماه پیش از مسابقات منطقوی برگزار نمود که اجرای موفقیت­آمیز آن تاثیر بسزایی در رشد انگیزه­های محصلین و افزایش توانایی­های آنها برای شرکت در مسابقات منطقوی داشت.

نهایتا اجرای بی­نقص مسابقات بین­المللی ICPC توسط دانشکده کمپیوترساینس دانشگاه کاتب، موجب گردید که تا توانایی­های آکادمیک کشور به نهادهای بین­المللی نمایانده شود که با تحسین نهاد ICPC نیز همراه بود. امید که شاهد تداوم و افزایش اینگونه برنامه­های علمی و توجه تمام نهادهای آکادمیک برای اجرای آنها باشیم.

دانشگاه کاتب ضمن تبریک به تیم­های برتر مسابقات از دانشگاههای ابن­سینا، غرجستان، کابل و کاتب، برای این محصلین آرزوی موفقیت در تمام عرصه­های زندگی را دارد و در راستای اعتلای علمی و شخصیتی تمام جوانان کشور و بخصوص محصلین گرامی، “به هر نهادی که وابسته باشند”، تعهد می­سپارد.

مسابقات برنامه نویسی ICPC 

 

0 0 votes
Article Rating

Sharingچاپ
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

2024-07-19